MIEJSCE NA TWÓJ BANNER REKLAMOWY

Nieustanna presja czasu, stres, niezdrowe odżywianie, spożywanie kawy i alkoholu,  palenie papierosów oraz brak ruchu powodują, że coraz więcej młodych ludzi  zaczyna mieć problemy z prawidłowym funkcjonowaniem serca. Cardiomin B6 to jedyny preparat na polskim rynku, który łączy w swoim składzie wapń, potas i magnez w odpowiednich proporcjach i ilościach, dzięki czemu nie tylko zapewnia właściwą suplementację tych pierwiastków, ale przede wszystkim kompleksowo chroni serce przed stresem i wysokim ciśnieniem.  

Przyczyną większości poważnych problemów z układem krążenia jest zbyt  wysokie ciśnienie tętnicze. Problem jest wyjątkowo poważny, ponieważ rozwija się nie dając żadnych wyraźnych objawów. Tymczasem, jeśli nie  zostanie wcześnie wykryty i odpowiednio kontrolowany, może prowadzić  do poważnych dolegliwości.

 

Według najnowszych badań kluczem do obniżenia podwyższonych parametrów ciśnienia jest prowadzenie zdrowego trybu życia oraz przestrzeganie diety bogatej w wapń, magnez i potas. Właśnie te pierwiastki odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie serca. Wapń wzmacnia mięsień sercowy, magnez reguluje pracę serca, a potas odpowiada za przewodzenie impulsów nerwowych. Poza tym te pierwiastki wzajemnie ze sobą współdziałają. Obecność magnezu w organizmie pozwala na lepsze wchłanianie potasu. Z kolei gdy w organizmie występuje zbyt niski poziom potasu i wapnia, dochodzi do nadmiernego wypłukania jonów magnezu.

 

Wskazania:

Do postępowania dietetycznego w:

  • Nadciśnieniu tętniczym
  • Niedoborach magnezu, potasu i wapnia
  • Skurczach, drętwieniu mięśni
  • Nadmiernej nerwowości i zwiększonej podatności na stres.

Działanie preparatu:

Wapń, magnez i potas są potrzebne w organizmie do utrzymania prawidłowego ciśnienia tętniczego. Wspomagają pracę mięśnia sercowego. Dlatego dieta bogata w te składniki mineralne jest zalecana osobom z tendencją do podwyższonego ciśnienia. Wapń bierze udział w przewodnictwie nerwowym i wpływa na kurczliwość mięśni. Reguluje pobudliwość mięśniowo-nerwową. Magnez i potas wspomagają zachowanie równowagi wodno-elektrolitowej organizmu.

 

 

Ważna informacja:

Produkt należy przyjmować pod kontrolą lekarza.

 

Sposób użycia:

Dorośli:  1-2 tabletki dziennie w trakcie posiłku.

Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.

 

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Skład:

1 tabletka zawiera:

Wapń             250 mg*                  31%*

Magnez         125 mg*                  33%*

Potas              150 mg*                  7,5%*

Wit. B6           2 mg*    142,9%*

* % zalecanego dziennego spożycia

 

 

Opakowanie: 30 lub 60 tabletek powlekanych

 

Orientacyjna cena detaliczna: odpowiednio 18 zł lub 26 zł za opakowanie 30 lub 60 tabletek.

Produkt dostępny w aptekach bez recepty.

Skomentuj!

9 × = pięćdziesiąt cztery

Trackbacks